"Євробляхи" по-новому: в Україні знизили акцизи на розмитнення авто на єврономерах

Аа Аа

Верховна рада України прийняла закон про зниження акцизного збору за розмитнення автомобілів на єврономерах. За відповідний законопроект №8487 проголосували 250 народних депутатів.

Документ передбачає можливість оплатити половину ставки акцизного податку протягом перших двох місяців з початку дії нових норм і 3/4 нової ставки – протягом третього місяця. Наступні три місяці розмитнення буде за старою ставкою, але без штрафних санкцій.

Усі сплачені податки за розмитнення "євроблях", які були ввезені до ухвалення закону, мають надходити до Пенсійного фонду України.

Основним нововведенням у системі оподаткування при ввезенні транспортних засобів з іноземною реєстрацією стало те, що тепер акцизом буде обкладатися не одиниця об'єму двигуна транспортного засобу, а безпосередньо одиниця легкового транспортного засобу.

Для авто з бензиновим двигуном базова ставка акцизу становитиме 50 євро, для авто з дизельним двигуном — 75 євро.

До базових ставок застосовуватимуть коефіцієнти, які розраховуватимуть таким чином: розмір акцизного податку дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та вік машини.

Ставка базова – це ставка податку у євро, для автомобіля з бензиновим двигуном вона становить 50 євро, а для автомобіля з дизельним двигуном — 75 євро.

К двигун ‒ коефіцієнт об’єму двигуна, його можна отримати діленням об'єму двигуна у куб. см на 1000 куб. см (наприклад, 1750 куб. см. / 1000 куб. см. =1,75).

К вік – коефіцієнт віку автомобіля або кількість повних календарних років  від року, наступного за роком виробництва до року розмитнення (наприклад, для автомобіля 2009 р. в. – 8 років), але для нових автомобілів коефіцієнт дорівнює 1.

Варто нагадати, що зараз авто на іноземних номерах можна завозити на 10 діб. Якщо ж прострочити цей термін, то загрожують штрафи. Затриматися більше 20 діб — 85 тис. грн. Якщо ж більше місяця користуватися "єврономерами" або "втратити" таке авто, то доведеться заплатити штраф у розмірі 170 тис. грн або ж чекає конфіскація транспортного засобу.

8500 грн — такий штраф загрожує водієві, який їздить на чужому автомобілі (якщо керує авто не той, хто його ввіз на територію країни), або на авто із простроченими термінами ввезення. За повторне порушення — 17 тис. грн і позбавлення водійських прав строком на 1 рік.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments