Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій

21 Листопада 2016 #Огляд законодавства
Аа Аа

Неприбутковим релігійним організаціям дозволили використовувати їхні доходи для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності. Це, зокрема, стосується надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України передбачені Законом від 6 жовтня 2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій».

Закон було підписано Президентом України 18 листопада року та опубліковано в «Голосі України» наступного дня. Набуває чинності Закон з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, тепер доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не лише для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення вже згаданої добродійної діяльності.

Зверніть увагу, фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників тощо.

Законом також було визначено, що до 1 січня 2018 року відповідні неприбуткові релігійні організації не можна виключати з Реєстру неприбуткових організацій на тій основі, що їхні установчі документи не відповідають низці вимог, передбачених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Ці положення, зокрема, передбачають заборону в установчих документах на розподіл прибутків між засновниками неприбуткової організації.

Таким чином, релігійні організації опинились в кращому становищі, ніж інші неприбуткові організації, котрі мають час на приведення своїх установчих документів у відповідність до згаданих вище норм ПК України до 1 січня 2017 р. (цей строк пропонується подовжити, про що детальніше читайте тут).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Депутати пропонують визначити категорії безнадійної заборгованості суб’єктів господарювання на непідконтрольних територіях

16 Вересня 2019

Форма № 20-ОПП: оновлено Довідник типів об’єктів оподаткування

16 Вересня 2019

Платник ПДФО отримав одноразову страхову виплату за договором довгострокового страхування життя: що з оподаткуванням?

16 Вересня 2019

Корпоративні права можуть бути предметом податкової застави

16 Вересня 2019

Сплата єдиного внеску під час виконання договору про спільну діяльність без утворення юрособи

16 Вересня 2019

Кабінет Міністрів розглянув проєкт Бюджету-2020 і вніс його до Верховної Ради

16 Вересня 2019

Особливості оподаткування при отриманні спадщини, - ДПС інформує

16 Вересня 2019

Реєстрація платником ПДВ здійснена не в перший день календарного місяця: як формувати кредит і надавати декларацію?

16 Вересня 2019