Врегульовано питання благодійності неприбуткових релігійних організацій

21 Листопада 2016 #Огляд законодавства
Аа Аа

Неприбутковим релігійним організаціям дозволили використовувати їхні доходи для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності. Це, зокрема, стосується надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України передбачені Законом від 6 жовтня 2016 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень оподаткування неприбуткових організацій».

Закон було підписано Президентом України 18 листопада року та опубліковано в «Голосі України» наступного дня. Набуває чинності Закон з дня, наступного за днем його опублікування.

Таким чином, тепер доходи неприбуткових релігійних організацій можуть використовуватись не лише для фінансування видатків на їх утримання та напрямів діяльності, визначених їх установчими документами, але й для здійснення вже згаданої добродійної діяльності.

Зверніть увагу, фінансування цих видатків не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників тощо.

Законом також було визначено, що до 1 січня 2018 року відповідні неприбуткові релігійні організації не можна виключати з Реєстру неприбуткових організацій на тій основі, що їхні установчі документи не відповідають низці вимог, передбачених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Ці положення, зокрема, передбачають заборону в установчих документах на розподіл прибутків між засновниками неприбуткової організації.

Таким чином, релігійні організації опинились в кращому становищі, ніж інші неприбуткові організації, котрі мають час на приведення своїх установчих документів у відповідність до згаданих вище норм ПК України до 1 січня 2017 р. (цей строк пропонується подовжити, про що детальніше читайте тут).

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Взяття на облік в контролюючому органі іноземних юросіб – виконавців проєктів міжнародної техдопомоги

21 Вересня 2021

Особливості оподаткування військовим збором дивідендів у вигляді акцій (часток, паїв)?

21 Вересня 2021

Повернення пального постачальнику: чи зобов’язаний платник реєструватись платником акцизного податку, як особа яка реалізує пальне?

21 Вересня 2021

Яка відповідальність за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД?

21 Вересня 2021

До якої дати платник сплачує орендну плату за земельні ділянки держ- і комунвласності у разі припинення договору оренди?

21 Вересня 2021

Чи застосовуються РРО або ПРРО при продажу квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів?

21 Вересня 2021

Чи може юрособа – платник ЄП 4-ї групи подати розрахунок частки с/г товаровиробництва з уточненням окремо від декларації?

21 Вересня 2021

Яка відповідальність ФОП за неподання або несвоєчасне подання декларації про отримані доходи?

21 Вересня 2021