Врахування у реєстраційній сумі сум ПДВ за ПН, які несвоєчасно зареєстровані в ЄРПН: юридичні нюанси

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п. 2001. 3 ст. 2001 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) показник SПеревищ є складовою формули, за якою обраховується сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі – реєстраційна сума).

SПеревищ – загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, яка визначається як різниця між:

- сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно із ст. 192 ПКУ, задекларованими платником у податкових деклараціях з податку з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та

- сумами ПДВ, зазначеними платником ПДВ в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Показник SПеревищ розраховується Державною податковою службою автоматично після прийняття звітності від платника ПДВ, та при обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

Отже, якщо платник ПДВ своєчасно не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні та відповідно не зменшив реєстраційну суму на суму ПДВ, зазначену в таких податкових накладних, то після подання звітності з ПДВ за відповідний звітний період, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, що визначені у податкових накладних, які не зареєстровані в ЄРПН, реєстраційна сума платника зменшується на суму ПДВ, зазначену у податкових накладних, своєчасно не зареєстрованих в ЄРПН.

Після реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника SПеревищ за звітний період, в якому було складено таку податкову накладну, та розрахункової суми (SНакл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких податкових накладних.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

При виплаті доходу нерезиденту неприбутковою організацією необхідно утримати податок з них, - ДПС

24 Листопада 2020

Новостворений (нововведений) об’єкт нерухомості: що з декларацією та сплатою податку?

24 Листопада 2020

Чи обов’язково розміщувати в місці торгівлі оригінал ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним?

24 Листопада 2020

Реалізація на ринку текстилю з прилавку: чи потрібно застосовувати РРО?

24 Листопада 2020

Внесено зміни до переліків товарів, які звільняються від оподаткування ПДВ на час дії карантину

24 Листопада 2020

Внесено зміни до Порядку формування плану-графіка планових перевірок платників податків

24 Листопада 2020

Що підтвердить скасування податкового повідомлення-рішення?

24 Листопада 2020

Як пересвідчитись, що покупець отримав чек в е-вигляді за оплачені товари через програмний РРО?

24 Листопада 2020