ВР рекомендували законопроект, який надає право на перерахунок пенсій для депортованих осіб, які знаходилися на спецпоселенні

02 Червня 2016
Аа Аа

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР прийняти за основу законопроект, який забезпечить перерахунок пенсій для депортованих осіб та інших жертв політичних репресій в Україні. Про це повідомили на офіційному сайті Комітету.

Учора відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, на якому розглянули законопроекти, які разом покликані забезпечити право на перерахунок пенсій для осіб, депортованих за національною ознакою, які знаходилися на спецпоселенні, шляхом врахування часу їх роботи за цей період до страхового стажу у пільговому потрійному розмірі, що сприятиме підвищенню розмірів пенсій цих осіб.

Зокрема, йдеться про урядовий законопроект № 4574 «Про внесення зміни до статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і альтернативний до попереднього законопроект народного депутата Юрія Шухевича № 4574-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стажу реабілітованих та депортованих осіб».

Члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 4574-1 з подальшим об’єднанням при опрацюванні до другого читання із урядовим законопроектом № 4574.

«Законопроект № 4574-1, поданий народним депутатом України Юрієм Шухевичем, більш повно розглядає питання пільгового обчислення стажу жертв політичних репресій та охоплює більше категорій цих осіб», – зазначила Голова Комітету Людмила Денісова.

В пояснювальній записці до законопроекту № 4574-1 автор зазначає, що для того, щоб виправити правовий недогляд Уряду України, ним був розроблений цей законопроект, який є альтернативний до урядового.

Зокрема, йдеться про рядок: «Реабілітувати всіх громадян, засланих і висланих з постійного місця проживання та позбавлених майна за рішенням органів державної влади і управління з політичних, соціальних, національних, релігійних та інших мотивів під приводом боротьби з куркульством, противниками колективізації, так званими бандпособниками та їх сім'ями».

«Прийняття зазначеного законопроекту матиме надзвичайно важливе значення, оскільки до стажу реабілітованих та депортованих осіб, які були необґрунтовано репресовані, будуть зараховані періоди їх незаконного перебування на спецпоселенні», – зазначає автор законопроекту.

Варто зазначити, що вищезазначений законопроект  розглядається у  Верховній Раді не вперше, оскільки в минулому році був зареєстрований, але в подальшому відкликаний законопроект № 2466а, яким пропонувалося привести статтю 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині обчислення депортованим за національною ознакою особам стажу за період спецпоселення в потрійному розмірі  відповідно до діючого законодавства України. 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments