Володимир Гройсман про невідкладність повернення до податкової реформи

16 Квітня 2016
Аа Аа

14 квітня на засіданні Верховної Ради України новим Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом було представлено Програму діяльності Кабміну, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Прем'єр-міністр виступив з ідеєю щодо закладення основ для майбутнього розвитку України шляхом глибокого реформування, якого потребують практично усі сфери. Зокрема, в пріоритеті стоїть податкова реформа, а також реформування в економічній сфері.

«Вивести країну з кризи і забезпечити ефективне продовження реформ – це і є ті два ключові завдання, які стоять перед новим Урядом», – зазначив Володимир Гройсман.

Слід наголосити, що Прем'єр-міністр висловився рішуче з приводу повернення до податкової реформи. За словами Прем'єра планується невідкладно залучити Верховну Раду до створення робочої групи за участю міжнародних експертів, яка буде працювати над варіантами нового Податкового кодексу.

«Ми повинні оцінити реальні наслідки впровадження тих чи інших змін як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.  В результаті ми маємо вийти на консолідований варіант, прийняти його якнайшвидше, щоб і держава, і бізнес мали достатньо часу, щоб підготуватись до його впровадження», – повідомив Володимир Гройсман.

Консолідований варіант Податково кодексу має бути закріплений у законодавстві мінімум на три роки шляхом накладення мораторію на будь-які зміни до податкового законодавства (попередньо – на 3–5 р.), що дасть бізнесу давно очікувану прогнозованість.

Одночасно перед новим Прем’єром стоїть завдання про внесення змін у систему роботи податкових і митних органів. Володимир Гройсман поділив кроки, які буде робити Кабмін на швидкі та довгострокові. До швидких було віднесено запровадження автоматизованої системи оцінки ризиків (на європейському рівні), стандартних процедур для того, щоб максимально прибрати суб’єктивний фактор, а отже, прибрати основи для зловживань. До довгострокових – змінити ідеологію роботи цих органів так, щоб індикатором їх ефективності (КРІ) була не сума зібраних штрафів, а сума зібраних податків.

«Реформа податкової і митниці – це те, що сьогодні для усіх підприємців, від великого до малого, стане сигналом того, що в країні щось дійсно змінюється», – зазначив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Завданнями, які не менш важливі для України Прем’єр окреслив курс на дерегуляцію економіки, пообіцявши, що з існуючою бюрократією буде покінчено.

Володимир Гройсман анонсував зміни для податкової підтримки аграріїв, які зараз розробляються на заміну системі спецрахунків та зазначив, що система пільгового відшкодування ПДВ була значимою для розвитку аграрного сектору, але була, водночас, джерелом корупції. Спільно з аграріями команда Прем’єр-міністра вже звела до одного знаменника варіанти, за допомогою яких буде стимулюватися розвиток галузі. На даному етапі варіанти доопрацьовуються до конкретних рішень.

Зазначимо, новий Міністр фінансів Олександр Данилюк висловив свою думку з приводу податкової реформи, повідомивши, що  найближчим часом навряд чи можливо радикально змінити систему, повідомляє Вісник.

Міністр фінансів схвалив продовження податкової реформи та наголосив, що схиляється саме до ліберальних поглядів.

«Я буду максимально відстоювати лібертаріанський підхід. І я не розумію, чому МВФ може бути проти», – заявив Міністр.

Також, очільник Мінфіну повідомив, що при правильному адмініструванні з’явиться можливість вивільнити додаткові ресурси. 

«Нам необхідно спочатку показати, що ми зможемо налагодити правильне адміністрування, а тут дуже багато чого потрібно робити. І я думаю, якщо ми покажемо успіх, а я впевнений, що покажемо, і це моя принципова позиція, тоді можемо говорити про зміни», – підкреслив Олександр Данилюк.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments