Внесено зміни в Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні

Офіс великих платників податків повідомляє, що Національний банк України постановою від 21.12.2018 № 145 затвердив зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні.

Змінами передбачено зокрема, що банк має право установлювати ліміт залишків іноземної валюти в касі суб'єктів підприємницької діяльності, яким дозволяється використовувати готівкову іноземну валюту, якщо залишки іноземної валюти залишаються в неробочі часи в касі.

Кошти, які передбачені для виплати заробітної плати нерезидентам і на відрядження працівників за кордон, до розрахунку ліміту каси не включаються.

Понадлімітні залишки готівкової іноземної валюти підлягають повній інкасації до банку і зарахуванню на поточний рахунок в іноземній валюті суб'єкта підприємницької діяльності (через розподільчий рахунок). Закінченням робочого дня суб'єкта підприємницької діяльності, який працює цілодобово, є початок операційного дня банку, у якому вони обслуговуються.

Суб'єкти підприємницької діяльності можуть перевищувати встановлені ліміти залишку іноземної валюти в касі з обов'язковою інкасацією понадлімітних залишків до банку не пізніше наступного робочого дня банку, у разі роботи у вихідні та святкові дні.

Небанківські фінансові установи та оператори поштового зв'язку, які отримали ліцензію Нацбанку на здійснення валютних операцій, самостійно визначають для власних кас порядок розрахунку ліміту каси з урахуванням особливостей діяльності та режиму роботи, обсягів готівкових надходжень (видатків), строків здавання готівки і на підставі зазначеного встановлюють розмір ліміту для власних кас.

Банк, який видає готівку іноземної валюти з поточних рахунків, відкритих у цьому банку, має зобов'язати юридичних осіб - резидентів, представництв юридичних осіб - нерезидентів використовувати готівкову іноземну валюту виключно на цілі, на які вона отримана.

Постановою також становлено особливості визначення маси банківських металів під час здійснення касових операцій з банківськими металами.

Постанова Нацбанку набрала чинності з 01.01.2019 року, за винятком окремих змін, які набирають чинності з 07.02.2019 року.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments