Виправляємо помилки у річній декларації з плати за землю

15 Листопада 2016 (0) #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

Для виправлення помилок, допущених у податковій декларації із плати за землю на поточний рік, платник може подати одну уточнюючу податкову декларацію з уточненням показників як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких не настав.

До такого висновку прийшли територіальні органи ДФС у Тернопільській області у роз’ясненні, наданому на офіційному веб-сайті.

Перш за все фахівці контролюючого органу зазначили два передбачені законодавством способи декларування платниками податкових зобов’язань з плати за землю:

  1. Подання контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкової декларації на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями до 20 лютого поточного року (пункт 286.2 статті 286 ПК України).

  2. Подання щомісячної звітної податкової декларації, що звільняє платника від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (пункт 286.3 статті 286 ПК України).

Сплата суми податку відповідно до пункту 287.3 статті 287 ПК України здійснюється рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, тобто фактично щомісяця.

Зважаючи на річний період декларування податкових зобов’язань з плати за землю та обов’язок її щомісячної сплати протягом поточного року, контролюючий орган дійшов висновку, що у випадку виявлення помилок платник може подати одну уточнюючу податкову декларацію з уточненням показників як за місяці, строк сплати податкових зобов’язань по яких минув, так і за місяці, строк сплати по яких не настав.

Обов’язок виправлення платником показників податкової звітності у випадку виявлення помилок закріплений у пункті 50.1 статті 50 ПК України. Ця стаття також передбачає альтернативні способи такого виправлення та відповідні наслідки для платника:

  • надіслання уточнюючого розрахунку і сплата суми недоплати та штрафу у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

  • відображення суми недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

При цьому платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, у разі надіслання уточнюючого розрахунку, сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

*Детально питання, пов’язані з підставами, порядком та наслідками уточнення задекларованих податкових зобов’язань, проаналізовані експертами TaxLink в аналітичному матеріалі за посиланням та у суміжних аналітиках.

Попередня стаття Наступна стаття