Виправлення помилок у податковій декларації з податку на прибуток у зв’язку з поданням додатку ТЦ: що зі штрафом та пенею?

Згідно пп.39.5.4.1. Податкового кодексу України разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу "витягнутої руки", платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

У разі проведення платником податку самостійного коригування відповідно до пп. 35.5.4.1 ПКУ подається додаток ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку» податкової декларації з податку на прибуток, крім того сума переноситься в додаток РІ «Різниці» що збільшує суму податкового зобов’язання з податку на прибуток.

У разі коли платник податків який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ПКУ зокрема надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним (абз. 3-4 п. 50.1 ПКУ).

Крім того, згідно п. 129.1.3. ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Що із вартістю товарів, придбаних у платників ЄП, при коригуванні фінансового результату?

15 Листопада 2019

Об’єкт оподаткування змінив призначення: як інформувати податкову?

15 Листопада 2019

Порушення термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування у разі зменшення вартості поставки: до кого застосовується штраф?

15 Листопада 2019

Чи має право п/є до початку документальної планової перевірки подати декларації із запізненням термінів за періоди, що підлягають перевірці?

15 Листопада 2019

Особливості направлення податківцями запитів платникам податків про подання інформації

15 Листопада 2019

ВС про арешт рахунків, призначених для виплати заробітної плати

15 Листопада 2019

Виправлення помилки «Індивідуальний податковий номер покупця»: які наслідки?

15 Листопада 2019

Платник екоподатку перебуває на обліку у місті з районним поділом: чи можна подавати одну декларацію екоподатку за викиди?

15 Листопада 2019