Виправлення помилки в акті проведення інвентаризації обсягів залишків пального

19 Травня 2016
Аа Аа

ДФС України в інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» в категорії 116.13 надала роз’яснення щодо можливості виправлення помилки в акті проведення інвентаризації обсягів залишків пального.

Загалом, обов’язок проведення такої інвентаризації передбачений абзацом першим пункту 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПК України), відповідно до якого платник податків протягом 20 календарних днів, починаючи з 01.03.2016 року, зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 01.03.2016 року. Такий Акт, згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку заповнення та подання Акта інвентаризації обсягів залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 219 (далі – Порядок № 219), мав бути поданий до контролюючого органу за основним місцем обліку в електронній формі, з додержанням вимог порядку подання податкових документів в електронному вигляді.

Підтвердженням прийняття контролюючим органом Акта інвентаризації є квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі, яка має бути надіслана платнику податків протягом операційного дня. Зафіксовані в такій квитанції дата і час є датою та часом подання акта. Протягом операційного дня платнику податків може бути надіслана квитанція про відмову у прийнятті надісланого акта інвентаризації, якщо його сформовано з порушенням вимог, передбачених Порядком № 219. В такому випадку платник податку мав усунути відповідні недоліки та повторно надіслати акт. Якщо ж протягом операційного дня не надіслано квитанцію про прийняття або відмову у прийнятті акта інвентаризації, він вважається прийнятим.

Також, пунктом 8 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 р. № 233 встановлено, що якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, надісланий до контролюючого органу останнім до закінчення граничного терміну, встановленого законодавством, для подання податкової звітності за умови, що його було сформовано правильно, прийнято до бази даних контролюючого органу та платнику податків надійшла про це друга квитанція.

Протягом шести календарних місяців із дня подання акта інвентаризації його дані можуть бути перевірені контролюючим органом. Якщо за результатами перевірки буде встановлено невідповідність обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган має здійснити відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта цієї перевірки.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments