Виплату бюджетних дотацій хочуть зосередити на менших с/г виробниках

Аа Аа

За законом з 01 січня 2018 р. розподіл бюджетної дотації між с/г товаровиробниками здійснюється у сумі не більше ніж 150 млн грн на одного виробника на  рік з урахуванням пов’язаних з ним осіб. Депутати пропонують обмежити цю суму 50 млн грн на одного з урахуванням осіб, пов’язаних з кінцевими вигодоодержувачами такого товаровиробника.

Така пропозиція міститься у законопроекті № 6567, зміни пропонується внести до пункту 16-1.6 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Окрім цього, пропонується визначити ще два обмежувальних правила в частині отримання дотацій:

1) переважне право на одержання дотацій мають ті с/г виробники, у яких річний дохід від усіх видів діяльності за попередній податковий рік не перевищував 50 млн грн (за вирахуванням непрямих податків);

2) щомісячний розмір бюджетної дотації с/г виробникам, які займаються розведенням свійської птиці та/або виробництвом яєць свійської птиці, та/або виробництвом м’яса свійської птиці, та/або виробництвом яєчних продуктів, яєчного альбуміну, яєчного порошку не може перевищувати 40 % виділених у поточному місяці на бюджетну дотацію коштів. На цей момент розмір дотацій такій категорії виробників не може перевищувати 50 % (докладніше про це тут).

Як зазначають депутати у пояснювальній записці, метою прийняття цього законопроекту є необхідність підтримки дрібних с/г товаровиробників і фермерських господарств.

Про особливості обчислення та виплати бюджетних дотацій с/г підприємствам читайте за посиланням.

Попередня стаття Наступна стаття