Виплата ЄСВ засновником підприємства, що тимчасово припинило свою діяльність

16 Травня 2016
Аа Аа

ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві під час нещодавнього сеансу телефонного зв'язку «Гаряча лінія» надавала відповіді на питання, що стосуються особливостей нарахування, обчислення та сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).

Одним з питань стало нарахування ЄСВ засновнику підприємства, яке тимчасово припинило свою діяльність.

Так, представники контролюючого органу посилаючись на статтю 65 Господарського кодексу України, зазначають, що управління підприємством здійснюється відповідно до установчих документів такого підприємства. Право власника на управління підприємством здійснюється безпосередньо ним або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Тобто, як зазначають податківці, якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, однак, при цьому він не отримує винагороду (дохід), то ЄСВ не нараховується.

Зазначимо, що позиція представників контролюючого органу в частині нарахування ЄСВ засновникам підприємств у разі неотримання такими засновниками винагороди (доходу) є повністю обґрунтованою з точки зору Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», адже в таких випадках не виникає бази нарахування ЄСВ.

З повним текстом сеансу телефонного зв'язку «Гаряча лінія» Ви можете ознайомитись за посиланням http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/248292.html

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments