"Виплата боргів із золотовалютних резервів становить загрозу нацбезпеці", - Т. Острікова

З початку 2018 року золотовалютні резерви України "тануть" зі швидкістю $8 000 000 на день. Про це каже член Комітету з питань податкової та митної політики ВР Тетяна Острікова на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

"Національний банк оприлюднив інформацію щодо розміру міжнародних резервів станом на 01 жовтня. Зараз резерви Національного банку становлять 16,6 млрд. доларів США. А дев’ять місяців тому, першого січня 2018 року було 18,8 млрд. доларів США. За січень-вересень резерви скоротилися на 2,2 мільярди доларів США, або на 11,5%. Таке було у січні-вересні 2013 року, тоді резерви скоротилися на 11,8%, що тоді відповідало 2,9 млрд. доларів США. Всі ми пам’ятаємо чим це закінчилося для економіки країни.

Своєю недолугою фіскальною політикою, влада, у ситуації стабільного зростання економіки, стабільних міжнародних ринків, підвела Україну до переддефолтного стану.

Виплата боргів із золотовалютних резервів становить загрозу національній безпеці, оскільки резерви вже покривають лише 2,8 місяці імпорту, при тому що мінімальний рівень для безпечного функціонування міжнародної торгівлі становить 3 місяці. Це означає, що наша країна на сьогодні погано захищена від можливої турбулентності на світових ринках. І це у ситуації, коли в світі все більш впевнено кажуть про нову економічну кризу, що насувається.

Чинна влада зараз робить все, щоб після виборів країна залишилась у вразливому та беззахисному стані. Це, на відміну від палких промов, є справжньої характеристикою їх намірів та пріоритетів", - резюмувала політик.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments