Виникнення підстав для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю

30 Травня 2016 #Земельний податок
Аа Аа

Державна фіскальна служба надала роз’яснення щодо виникнення підстав для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю у випадку фактичного використання земельної ділянки без оформлених правовстановлюючих документів.

Фахівці ДФС акцентували свою увагу на факті порушення земельного законодавства у випадку використання земельних ділянок без належного оформлення прав. Представники контролюючого органу також зазначили, що на сьогодні суб’єктами, уповноваженими здійснювати контроль за дотриманням земельного законодавства, виступають виконавчі органи сільських, селищних та міських рад.

При цьому податківці не надали правової оцінки даної ситуації в аспекті оподаткування.

На сьогодні обов’язок сплати податку до моменту реєстрації прав на відповідну земельну ділянку встановлює лише пункт 287.8 ПК України, який зазначає, що власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно. У всіх інших випадках обов’язок сплати податку виникає після державної реєстрації речових прав, оскільки підставою нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments