Відповідь парламентарів на заклик Уряду не реєструвати ЗП з реєстрації ПН/РК

Аа Аа

Нагадуємо сьогодні з ранку точиться онлайн дискусія у Facebook між Комітетом ВР з питань податкової та митної політики та Урядом. Ніна Южаніна опублікувала розгорнуту відповідь на заклик Міністерства фінансів про необхідність утримання від реєстрації  законопроекту стосовно блокування податкових накладних.

У відповіді зазначено, що «в українському законодавстві не існує норми, яка б дозволяла будь-кому в країні «утримуватися від реєстрації законопроектів» народних депутатів. Такі дії були б прямим і грубим порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (ст. 89), Закону України «Про статус народного депутата України» (ст. 12) та Конституції України (ст. 93). Відповідно заклик до вчинення таких незаконних дій від органу виконавчої влади не може викликати жодної іншої реакції, крім здивування.

Побоювання Мінфіну щодо наміру ВРУ і, зокрема, нашого Комітету зашкодити роботі реєстру та системі моніторингу ризиків є необґрунтованими, адже саме наш Комітет впродовж кількох років ініціював їх створення і підтримує їх сьогодні. Ми щиро відзначаємо прогрес у питанні відшкодування ПДВ та блокуванні старих схем несплати податків. Відповідно жодні законопроекти, які шкодять моніторингу ухилення від оподаткування, не будуть підтримані нашим Комітетом.

При цьому ми відзначаємо певні наявні недоліки в роботі системи, які можуть бути виправлені без шкоди для основних завдань, котрі вона вирішує. Саме над таким законопроектом працює група народних депутатів з нашого Комітету. Запрошуємо Міністерство фінансів приєднатися до спільної роботи».

Чекаємо подальшого розвитку подій.

Попередні новини з цього приводу можете прочитати на нашому сайті:

Довгоочікуваний законопроект з вирішення питання блокування ПН/РК має бути зареєстровано вже сьогодні

Уряд не хоче відміняти систему СМКОР

 

Попередня стаття Наступна стаття