Видобуток і продаж корисних копалин. Що дозволено і не дозволено платникам єдиного податку?

06 Червня 2016
Аа Аа

У своєму листі від 27.05.2016 № 11675/6/99-95-42-01-15 податківці зазначили, що юридична особа, яка здійснює видобуток корисних копалин (незалежно від їх приналежності до загальнодержавного або місцевого значення), не може бути платником єдиного податку третьої групи.

Відповідно до абзацу 5 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання (юридичні особи), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення.

Нагадуємо, що згідно з підпунктом 14.1.91 пункту 14.1 статті 14 ПК України, корисні копалини – природні мінеральні утворення органічного і неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки.

«Перелік корисних копалин загальнодержавного значення» та «Перелік корисних копалин місцевого значення» затверджені у Постанові КМУ від 12 грудня 1994 р. № 827 «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини:

Закон №466: будівлі промисловості, що не використовуються у госпдіяльності, оподатковуються податком на нерухоме майно

28 Жовтня 2020

Отримання ліцензії на право зберігання пального та відповідальність за її відсутність, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020

У дозволі відсутня інформація щодо ширини смуги радіочастот: як визначити ренту за користування ними?

28 Жовтня 2020

Чи може контролюючий орган відмовити у прийнятті податкової звітності?

28 Жовтня 2020

Вилучення готівки з каси підприємства без згоди керівника: юридичні нюанси

28 Жовтня 2020

З 1 січня 2021 року скоригований прибуток КІК буде вважатися об'єктом оподаткування для контролюючих осіб таких компаній

28 Жовтня 2020

З Фонду боротьби з COVID-19 уже витрачено понад половину коштів, - Мінфін

28 Жовтня 2020

Заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску, - ДПС інформує

28 Жовтня 2020