Відображення у декларації з ПДВ обсягів коригування товарів та послуг, придбаних без ПДВ та 0 ставкою

14 Липня 2016
Аа Аа

У загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 101.20) було надано роз’яснення щодо необхідності відображення в декларації з ПДВ (далі – декларація) та Додатку 1 коригування обсягів придбання товарів/послуг без ПДВ та за нульовою ставкою.

Зокрема, контролюючим органом було зазначено наступне.

Так, відповідно до пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

Обсяги придбаних товарів/послуг відображаються в розділі ІІ податкової декларації, форма та порядок заповнення якої затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).

Відповідно до пункту 4 розділу V Порядку № 21 до розділу II «Податковий кредит» включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) за «0» ставкою та/або без ПДВ (рядок 10.3 податкової декларації з ПДВ) товарів/послуг, необоротних активів на митній території України. 

Коригування податкового кредиту відображається у рядку 12 декларації.

При заповненні рядка 12 обов’язковим є подання додатку 1 «Розрахунок коригування сум ПДВ (Д1)» (далі – додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів.

За формою додатку 1 коригування податкового кредиту згідно зі статтею 192 ПК України відображається у таблиці 2 додатка 1. При цьому, виходячи зі змісту 
таблиці 2, відображенню підлягають лише операції з придбання з ПДВ, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 % 

Таким чином, контролюючий орган дійшов висновку, що коригування обсягів придбання без ПДВ (в т. ч. і за «0» ставкою) відображенню у декларації не підлягають.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments