Відображення у декларації виду діяльності, не внесеної до реєстру суб’єктів спеціального режиму

08 Квітня 2016
Аа Аа

Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своєму Листі від 15.03.2016 року № 5581/6/99-99-19-03-02-15 надала роз’яснення щодо особливостей відображення у податковій накладній з ПДВ видів сільськогосподарської діяльності, не внесеної до Реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування ПДВ.

Зокрема, ДФС України було сказано, що сільськогосподарські підприємства – суб’єкти спеціального режиму оподаткування ПДВ (далі – суб’єкти спеціального режиму) заносяться до реєстру суб'єктів спеціального режиму (далі – Реєстр). У цьому Реєстрі, крім відомостей, передбачених для реєстрації платників ПДВ на загальних підставах, повинен міститися також перелік видів діяльності суб'єкта спеціального режиму, на які поширюється дія спеціального режиму, та дата внесення запису про такі види діяльності.

У випадку зміни даних про види діяльності суб'єкта спеціального режиму таке підприємство перереєстровується як платник ПДВ. Для здійснення такої перереєстрації платник подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію за формою № 1-РС із позначкою «Перереєстрація» (далі – Заява № 1-РС).

У разі перереєстрації, дата реєстрації платником ПДВ (у тому числі суб’єктом спеціального режиму) не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання додаткової Заяви № 1-РС.

Водночас для суб'єкта спеціального режиму чинним законодавством не передбачено окремих обмежень щодо терміну подання до контролюючого органу Заяви № 1-РС, проведення процедури перереєстрації та внесення додаткових даних до Реєстру про види діяльності такого сільськогосподарського підприємства.

Враховуючи викладене, ДФС України дійшла висновку, що у разі здійснення суб'єктом спеціального режиму операцій з постачання товарів (послуг), одержаних від здійснення видів діяльності, не внесених до Реєстру, податкові зобов’язання з ПДВ за операціями з постачання таких товарів (послуг) нараховуються і сплачуються до бюджету у загальновстановленому порядку та відображаються у податковій декларації з ПДВ із позначкою «0110».

При цьому суми ПДВ, нараховані (сплачені) при придбанні товарів (послуг), призначених для використання у видах діяльності, не внесених до Реєстру, включаються до складу податкового кредиту з ПДВ податкової декларації з ПДВ із позначкою «0110».

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments