Відбувся II Всеукраїнський митний форум «Українська митниця: погляд в майбутнє»

27 Червня 2016
Аа Аа

 

В суботу, 25 червня відбувся II Всеукраїнський митний форум «Українська митниця: погляд в майбутнє», в якому взяли участь і експерти Taxlink. Знаково, що даний захід було проведено у 25-ту річницю Дня Державної митної служби України, що відзначається з дати прийняття Закону України «Про державну митну справу України».

Форум, що, за словами його організаторів, проводився за ініціативи «навколо митного середовища» та пройшов під гаслом «Українській митниці – бути!», був присвячений проблемам реформування митних органів, що наразі досить актуально обговорюється як у владних, так і суспільних колах та ЗМІ. Проведення форуму, за словами його ініціаторів, було реакцією на процес реформування митних органів, яке може безповоротно знищити українську митницю. Відтак, основною метою даного заходу було професійне обговорення законопроектів та ініціатив влади з питань реформування митних органів.

Учасниками форуму були колишній Голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко, Голова Громадської ради при ДФС України Дмитро Олексієнко, член Громадської ради при ДФС України Галина Вдовіна (які також виступали в якості модераторів), народний депутат України – член Комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики Віталій Гудзенко, Голова профспілкової організації митних органів України Ігор Тимофєєв, заступник директора Департаменту економічної політики Федерації роботодавців України Ігор Муратов, заступник Голови Громадської ради при ДФС України Олег Платонов та інші представники галузевих бізнес-асоціацій та експертного середовища.

Слова привітання в онлайн-режимі також висловили Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна, секретар Комітету Олег Кришин, а також перший проректор Університету митної справи та фінансів – колишній ректор Академії митної служби України Віктор Ченцов.

В рамках форуму було проведено дві панельні дискусії: «Аналіз реформаторських засобів фіскальних органів та пошук ефективної моделі вітчизняної митниці» та «Особливості діалогу між бізнесом та ДФС, вплив громадської думки на реалізацію фіскальної політики та громадська експертиза законодавчих актів». Не зважаючи на досить лімітований час для виступів, учасникам форуму вдалось обговорити доцільність та ефективність запропонованих Урядом змін в функціонуванні митних органів, висловити низку зауважень до якості та змістовної наповненості законопроектів, що готуються Урядом, а також внести пропозиції щодо  реформування та відродження української митниці «не за чужими сценаріями, а за вітчизняними реаліями».

Серед основних пропозицій, висловлених учасниками форуму, було дотримання обов’язковості обговорення з громадськістю всіх законопроектів з питань державної митної справи, в тому числі, із залученням Державної регуляторної служби України (Держпідприємництва), відокремлення митних органів від податкових та прийняття законопроекту «Про національну митну службу», поліпшення соціально-побутового становища митників, надання правоохоронної функції митним органам та відновлення повноважень на здійснення митного пост-аудиту.

За результатами обговорень за основу було прийнято проект Резолюції II Всеукраїнського митного форуму, підготовлений його оргкомітетом. Кінцевий варіант Резолюції із врахуванням всіх висловлених на форумі пропозицій та зауважень, за словами оргкомітету, до 29 червня буде сформований та невідкладно направлений Уряду та Парламенту.

Фото: bykvu.com

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments