Видача номерного знака за бажанням власника автомобіля: що з ПДВ?

В індивідуальній податковій консультації від 16.08.2019 № 3841/5/99-99-15-03-02-16/ІПК ДФС України повідомила про оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з видачі (заміни) номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію.

Перелік платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року № 795 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1098) (далі – Перелік № 795).

Згідно з підпунктом 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Таким чином, звільнення від оподаткування ПДВ можливе при виконанні таких умов:

- послуги повинні надаватися органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги;

- послуги, які надаються, повинні бути платними;

- обов'язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством;

- кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету.

Отже, у разі отримання номерного знака за бажанням особи у випадку, коли законодавством не визначено обов’язковості їх отримання, то операція з постачання таких послуг оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments