Верховна Рада зменшила ставки акцизного податку на вживані автомобілі

31 Травня 2016
Аа Аа

Сьогодні, 31 травня, Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» (реєстраційний номер законопроекту – 3251).

Цим законом зменшено ставки акцизного податку на вживані автомобілі до рівня ставок акцизного податку на нові автомобілі з відповідним об’ємом двигуна.

Так, з набранням чинності цього закону акцизний податок, який справляється при ввезенні в Україну вживаних автомобілів, становитиме, наприклад, для автомобілів з об’ємом двигуна 2 л – 534 євро (замість 3286 євро – до 5 років користування та 4882 євро – для понад 5 років користування).

Закон набере чинності з наступного місяця, що йде за місяцем його опублікування і діятиме до 31.12.2018 року.

Нагадаємо, що для митного оформлення імпорту автомобіля і суб’єкти господарювання, і фізичні особи, окрім акцизного податку, повинні сплатити:

  • ПДВ у розмірі 20% від договірної вартості автомобіля, проте не менше митної вартості;
  • ввізне мито у розмірі 10% від митної вартості.

Крім того, для першої реєстрації в Україні особа має сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі від 3 до 5 % від вартості легкового автомобіля. Ставка залежить від вартості.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments