Верховна Рада прийняла закон про запровадження електронних декларацій чиновниками

15 Березня 2016
Аа Аа

ВРУ прийняла законопроект № 3755 з поправками Президента України Петра Порошенка про запровадження електронних декларацій чиновниками, який вважається останнім законом, необхідним для запровадження безвізового режиму з ЄС, повідомляє Українська правда.

Законопроект підтримали 278 депутатів. Перед голосуванням багато хто висловив думки з приводу цього закону, зокрема:

Олег Ляшко (народний депутат України, лідер Радикальної партії) висловив обурення через заклики прийняти цей закон у вигляді, поданому Петром Порошенком, оскільки цього вимагають єврокомісари. «Україна є суверенною державою, а отже парламент має право обговорювати законопроекти перед прийняттям і не повинен діяти за вказівкою єврокомісарів», –  зазначив депутат.

Володимир Гройсман (спікер Верховної Ради) закликав депутатів підтримати цей закон, оскільки він допоможе знищити «залізну завісу» і «добитися безвізового режиму».

Єгор Соболєв (народний депутат від фракції «Самопоміч», Голова антикорупційного комітету) заявив, що комітет мав низку зауважень до документу, однак все ж рекомендує Раді підтримати його у редакції Президента. «Цей закон кращий за попередній, проте деякі поправки Президента України викликають занепокоєння. Особливо в частині покарання, де, крім укладення, пропонується вводити штрафи за брехню суддів в деклараціях», – зазначив Соболєв.

Народний депутат Віктор Чумак підтримав твердження Соболєва, зазначивши, що цим законом вводиться подвійна відповідальність (кримінальна і адміністративна), а ким буде виконуватись регулювання – невідомо, повідомляє Слово і Діло.

Нагадаємо, 12 березня Президент України наклав вето на «безвізовий» закон про декларації і вимагав від депутатів розглянути його правки 15 березня. Днем раніше Петро Порошенко ще раз закликав Раду прийняти цей закон у поданому ним вигляді.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments