Великі звершення починаються з маленьких кроків. Кілька слів до питання про судовий збір за оскарження ППР

Неважко згадати, що одним з аналітичних матеріалів, анонсованих нами незадовго до запуску Taxlink, була позиція щодо обчислення судового збору за оскарження податкового повідомлення-рішення, де ми доводили, що такі вимоги не можна розглядати через призму вимог майнового характеру, як це в свій час зробив Вищий адміністративний суд України.

Враховуючи всю важливість, і в певній мірі драматизм, ситуації, що складалась у зв’язку з такою позицією судових органів на фоні змін, внесених до Закону України «Про судовий збір», які скасовували верхню межу для судового збору щодо майнових вимог, юридичними особами, ми не зупинились на досягнутому і продовжили свій рух в напрямку відшукання справедливості. В цьому нам допоміг народний депутат Вадим Денисенко, що підтримав нашу позицію у своєму запиті.

І дійсно, питання зрушило з мертвої точки, адже у відповіді на депутатський запит, Вищий адміністративний суд України вказав, що внаслідок внесення змін до Закону України «Про судовий збір» від 22 травня 2015 року Лист від 18 січня 2012 року №165/11/13-12, яким позови про оскарження ППР відносились до майнових, вичерпав свою дію.

Сподіваємось, що цей маленький крок стане підвалиною для подальшого вибудовування судової практики з цього питання, що дасть можливість оскаржувати ППР із колосальними сумами грошових зобов’язань.

Адже саме часті випадки неправомірного завищення сум грошових зобов’язань разом з новими нормами щодо сплати судового збору та позицією адміністративних судів в окремих випадках, про які вже зазначав експерт Taxlink Данило Гетманцев, могли унеможливити оскарження ППР, фактично обмежуючи доступ до правосуддя.

Текст відповіді на депутатський запит публікуємо нижче:

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments