Відродження бізнесу в Україні: Президент Петро Порошенко підписав нові закони

Як повідомляють в Адміністрації Президента на брифінгу, Петро Порошенко підписав закони «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення», «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків».

Згідно нового Закону, поріг контрольованих операцій з трансфертного ціноутворення (далі – ТЦО) підвищено з 20 до 50 млн грн. Як повідомляє Інтерфакс, експерти неодноразово звертали увагу на те, що попередні правки щодо ТЦО, зроблені наприкінці 2014 р., становили загрозу для бізнесу, адже фактично були блокували механізм реалізації закону на практиці.

Що стосується Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», такі організації звільняються від оподаткування податком на прибуток, якщо доходи, одержані від їх діяльності, спрямовуються на виконання цілей, передбачених установчими документами. До неприбуткових організацій будуть віднесені житлово-будівельні кооперативи, бюджетні установи, громадські об’єднання, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди та деякі інші категорії платників.

Новий Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» передбачає, що повноваження щодо оприлюднення узагальнюючих податкових консультацій тепер належать центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (Міністерство фінансів України – прим. автора).

Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна підкреслила, що  усі податкові консультації, включаючи індивідуальні, рівень яких також винесено за межі районної і місцевої податкової – на рівень області, міста та центрального органу, є публічними та підлягають обов’язковому оприлюдненню. Про це повідомляє прес-служба 5 каналу.

Важливими новелами вищевказаного Закону є виключення положень щодо визначення контролюючим органом податкового зобов’язання платника податків у разі винесення обвинувального вироку чи закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами, а також звільнення платників, річний оподатковуваний дохід яких не перевищує 20 млн грн, від обов’язку сплати штрафів, нарахованих у податковому повідомленні-рішенні в разі сплати платником податкового зобов’язання у 10-денний строк з дня отримання податкового повідомлення-рішення. Акт перевірки контролюючим органом не може бути оброблено в інформаційних базах контролюючих органів, якщо за результатами такої перевірки не було складено податкове повідомлення-рішення.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments