Відпустка за власний рахунок може бути використана частинами

01 Березня 2016 (0)
Аа Аа

Стаття 26 Закону України  «Про відпустки» визначає відпустку без збереження заробітної плати, яка надається за згодою сторін. Зазначимо, що щодо такої відпустки встановлено обмеження у кількості її днів (не більше 15 календарних днів на рік). У зв'язку з цим досить часто у працівників виникає питання, чи можна таку відпустку використати частково, адже право на її часткове використання прямо законодавством не встановлено.

Свою позицію висвітлило Міністерство соціальної політики України, згідно з якою, хоча Законом України «Про відпустки» і не передбачено можливості розділяти таку відпустку на частини, все ж законодавством обмежено підсумовану тривалість відпустки без збереження заробітної плати 15 календарними днями упродовж року, отже, така відпустка може бути надана частинами.

Вважаємо, що така позиція Мінсоцполітики є повністю обґрунтованою, адже і вимоги щодо повного одноразового використання всіх днів відпустки без збереження заробітної плати законодавством також прямо не встановлена.

Разом з тим, не можемо не нагадати, що до бази нарахування ЄСВ зараховується сума щорічної оплачуваної відпустки. Такий висновок можемо зробити, розглянувши положення пункту 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої Наказом Державного комітету статистики України №5 від 13.01.2004 року. Так до фонду додаткової заробітної плати відноситься оплата,   а   також   суми   грошових компенсацій   у  разі невикористання  щорічних  (основної  та  додаткових)  відпусток та додаткових  відпусток  працівникам,  які  мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством. Отже, база для нарахування ЄСВ буде виникати тільки в тому випадку, коли працівник знаходиться в оплачуваній відпустці. У випадку ж коли працівник пішов у відпустку без збереження заробітної плати – база для нарахування ЄСВ не виникає.

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

ЄСВ на суму зарплати осіб з інвалідністю нараховується ФОП – роботодавцем на загальних підставах, - ДФС

19 Червня 2018

Змінили основне місце обліку - отримайте нові посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП

19 Червня 2018

Верховний Суд щодо принципу співмірності при відшкодуванні працівникові середнього заробітку

19 Червня 2018

"Єдинник" використовує землю малолітніх дітей: чи сплачувати земельний податок?

19 Червня 2018

Вплив переоцінки незавершеного будівництва на об'єкт оподаткування податком на прибуток, - ДФС інформує

19 Червня 2018

У яких випадках видається довідка про підтвердження статусу податкового резидента України?

19 Червня 2018

Платіжні доручення при погашенні податкового боргу: заповнюємо правильно

19 Червня 2018

Чи необхідно дитячим таборам, в яких діти відпочивають за путівками, утримувати туристичний збір?

19 Червня 2018