ВАСУ: якщо адвокат є ФОП на єдиному податку, то він не має платити податки як самозайнята особа

23 Березня 2016
Аа Аа

21 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України  постановив рішення по справі № 808/7758/13-а за позовом фізичної особи – підприємця, яка провадить адвокатську діяльність до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Суд зазначив, що діяльність адвоката підпадає під визначення незалежної професійної діяльності, оподаткування доходів від отримання якої регулюється статтею 178 ПК України лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як фізична особа – підприємець відповідно до вимог законодавства.

Таким чином, адвокат, який перебуває на обліку в органі державної податкової служби як фізична особа – підприємець не потребує додаткової реєстрації як самозайнята особа, а його доходи, отримані від адвокатської діяльності в період перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, в силу вимог статті 6 Указу № 727/98 та пункту 297.1 статті 297 ПК України, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Цікавим є те, що у даній справі суд касаційної інстанції скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій, і відразу ухвалив нове рішення на користь платника податків без направлення справи на новий розгляд.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments