Вартість банківських кредитів у національній валюті зростає, - НБУ

10 Листопада 2017 (0) #Банки #кредит #валюта
Аа Аа

У жовтні п’ятий місяць поспіль банки продовжували нарощувати кредитування у національній валюті. За місяць залишки за кредитами у гривні збільшилися на 0,9 % порівняно з вереснем – до 548,2 млрд грн. Позитивна динаміка забезпечена приростом залишків не лише за кредитами, наданими населенню, а й за кредитами корпоративному сектору, кредитування якого пожвавилося у ІІІ кварталі цього року. Портфель кредитів бізнесу й домогосподарствам зріс на 0,4 % м/м та 3,0 % м/м відповідно. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Серед іншого, також зросли залишки за кредитами, наданими в іноземній валюті, – до 16,4 млрд дол. США в еквіваленті. Цьому сприяв приріст залишків за кредитами, наданими   бізнесу – на 1,8 % м/м. Водночас залишки за кредитами, виданими населенню, продовжували скорочуватися – на 1,2 % м/м.

У жовтні вартість банківських кредитів у національній валюті зросла: для корпоративних позичальників – на 0,3 в. п. до 14,2 %, для населення – на 0,1 в. п. до 28,9 %. За підсумками місяця їх вартість для бізнесу становила для домашніх господарств – на 1,3 в. п. Натомість вартість нових кредитів в іноземній валюті для бізнесу скоротилася на 0,5 в. п.

Вартість банківських депозитних продуктів як для населення, так і для бізнесу у жовтні залишилася практично без змін. Зокрема, за підсумками жовтня за вкладами фізичних осіб у гривні становила 10,7 % проти 10,6 % у вересні, за вкладами бізнесу – збереглася на рівні 8,1 %. Аналогічні тенденції демонструвала і вартість депозитів в іноземній валюті.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття