В Україні з’явиться база перевірок

Уряд схвалив запровадження публічної бази перевірок та відповідно затвердив порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну 24 травня, повідомляють в Мінекономрозвитку.

Тепер органи державного нагляду (контролю) зобов’язані будуть не пізніше 15 жовтня року внести відомості щодо запланованих заходів контролю, а 17 жовтня система автоматично оприлюднюватиме проект плану комплексних заходів державного нагляду (контролю). 

Окрім того, сьогодні Уряд прийняв і низку інших дерегуляторних рішень:

- визначив методику, за допомогою якої органи контролю зможуть визначати допустиму частоту перевірок бізнесу.

Така методика забезпечить єдиний підхід до розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових перевірок, а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення як планових так і позапланових заходів контролю.

- затвердив прядок здійснення комплексних планових перевірок (мова йде про одночасне проведення заходів контролю всіма контролюючими органами).

- надав право Мінекономрозвитку та Державній регуляторній службі проводити моніторинг за дотриманням контролюючими органами основних норм Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Таке рішення, зокрема, дозволить залучати Мінекономрозвитку та ДРС до перевірок за ініціативою підприємства.

- вдосконалив процедуру подання документів в електронній формі до органу ліцензування.

Запроваджується наступна уніфікована процедура - електронні документи (або скан-копії у форматі PDF) подаються до органу ліцензування через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи органів ліцензування. Надані в електронній формі документи більше не потрібно дублювати на паперових носіях;

- відкрив публічний доступ до інформації про містобудівну документацію через новий веб-сервіс на сайті Мінрегіонбуду. 

Попередня стаття Наступна стаття