В Україні запровадять податкову амністію, - прийнято закон

15 Червня 2021
Аа Аа

Сьогодні Парламентом було прийнято в другому читанні та в цілому законопроект №5153, який в пакеті з іншими законопроектами передбачають запровадження в Україні податкової амністії. Відтепер у громадян, які накопичили свої активи з ухиленням від оподаткування з’явиться можливість їх легалізації. Вони зможуть відкрити свої справжні статки та доходи, легально їх використовувати, при цьому, уникнувши відповідальності. Проведення в Україні податкової амністії, в першу чергу,  підвищить податкову культуру громадян, а також дозволить залучити в економіку нашої держави додаткові ресурси для її активізації.

Запровадження податкової амністії передбачено з метою детінізації економіки України.

Відповідно до закону, в період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року проведуть одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб.

Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору.

Скористатися добровільним декларуванням зможуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких набуті об’єкти декларування.

Особи, які мають право на добровільне декларування та не скористалися ним, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового добровільного декларування активів, одержаних за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори.

У лютому президент Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті пакет законопроєктів про податкову амністію.

Вони зокрема пропонують запровадження добровільного декларування фізособами належних їм активів в Україні та/або за кордоном та сплати одноразового збору до бюджет за такими ставками: 5% – щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% – щодо активів, розміщених за кордоном; 2,5% – за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року до подання декларації.

30 березня Рада схвалила за основу пакет законопроєктів щодо добровільного декларування українцями майна та сплати одноразового збору протягом року.

Йдеться про законопроєкти: №5153 – зміни до Податкового кодексу, №5154 – зміни до Бюджетного кодексу, №5155 – зміни до валютного законодавства, №5156 – зміни до Кримінального та інших кодексів для стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізособами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments

Останні новини: