В Україні планують фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії

Уряд планує фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії і переглядати його тільки за бажанням громадянина, наприклад, якщо його заробітна плата після виходу на пенсію збільшилася. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. При цьому Міністр розповів, як на пенсіонерах «наживаються роботодавці».

«Після досягнення пенсійного віку пенсіонер продовжує працювати. А далі, що роблять наші роботодавці? «Ти пенсіонер, крім зарплати, отримуєш пенсію. Давай, ми тобі знизимо зарплату?». А він каже: «Ну, які питання». Проходить 5 років, він звільняється. Іде до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд бере персоніфікацію за цих 5 років і коефіцієнти уже нижчі. Додає до тих, які є, і в нього падає коефіцієнт. І таким чином у нього падає пенсія навіть при збільшенні вислуги років», – зазначив Рева.

За його словами, заниження вартості робочої сили з часом негативно відгукується для пенсіонера.

«У нас є багато пропозицій, щоб фіксувати коефіцієнт заробітку на момент призначення пенсії і переглядати сам коефіцієнт тільки в тому випадку, коли людина після виходу на пенсію продовжує працювати з більш високим заробітком, тобто за бажанням працівника. Ми такий варіант розглядаємо», – наголосив він.

Рева підкреслив, що зараз пенсіонер не має вибору: якщо він працює і далі платить внески, то все це зараховується до діючого коефіцієнта.

«У нас така пропозиція: пенсіонеру призначили пенсію – зафіксували. Далі, якщо він працює і його зарплата менша, значить враховується тільки стаж, тобто збільшуються відсотки. А якщо в нього зарплата вища і він працює, то тоді за бажанням буде враховуватися і те, і те (і стаж, і розмір зарплати)», – зазначив міністр.

За його словами, зараз збираються пропозиції щодо необхідних коректив до системи пенсійного забезпечення.

«Ми плануємо у 2019 році зробити перерахунок пенсії, так у нас написано в законі, і внести відповідні корективи», – наголосив міністр.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments