В ЄС власників роботів зобов’яжуть сплачувати податки

06 Липня 2016
Аа Аа

У планах Європарламенту визнати роботів електронними особистостями, почати реєструвати їх та зобов’язати їх власників сплачувати податки, повідомляє «Новое Время» з посиланням на Yahoo.

Про такі умови для роботів зазначено у законопроекті, який нині розглядає Єврокомісія. На переконання авторів документу, його положення дозволять компенсувати наслідки від втрати людьми робочих місць, яких замінили роботами.

У своєму законопроекті вони пропонують вважати роботів «електронними особистостями», а їхні власники, відповідно, повинні будуть сплачувати спеціальні податки.

«Найбільш складні автономні роботи повинні вважатись електронними особистостями з відповідними правами та обов'язками», – йдеться у повідомленні.

Автори наголошують на необхідності створити нормативну базу для регулювання відповідальності «електронних особистостей» в частині заподіяння шкоди фізособам, зокрема, зайняття їх робочих місць. Це зумовлено тим, що нині зафіксований стрімкий зріст інтелекту роботів і, відповідно, кола їх обов’язків. Саме тому ініціатори законопроекту називають цей стрибок «індустріальною революцією», яка не може обійтися без юридичного підґрунтя.

Законопроектом також передбачено:

  • створити загальний реєстр автономних роботів;
  • створити соціальні фонди, які покликані покривати ризики, пов'язані з діяльністю роботів;
  • зобов’язати компанії, які використовують роботів, здійснювати виплати у соціальні фонди, щоб попередити обвалення пенсійних програм.

Виробники роботів зустріли законопроект без ентузіазму. Наприклад, німецька інженерна асоціація VDMA не заперечує значний зріст в індустрії робототехніки, проте вважає, що такі зміни запропоновані відповідним законопроектом створять зайву бюрократію, яка загальмує розвиток робототехніки. Відповідно до статистики VDMA, у Німеччині ринок роботів зростає щороку на 7 %. В минулому році обсяг ринку досяг суми у 12,2 млрд євро.

«Законодавчі ініціативи такого роду безумовно потрібні рано чи пізно. Однак, на появу електронних громадян слід очікувати в межах найближчих 50 років, але ніяк не 5–10 років, а прямий зв'язок між роботами і безробіттям ще належить довести», – зазначив керівник департаменту роботобудування VDMA Патрік Шварцкопф.

Експерт вважає, що про безробіття людей через впровадження на робочі місця роботів говорити рано.

«В період з 2010 по 2015 рік кількість роботів, задіяних у промисловості Німеччини зросла на 17 %. Разом з тим, за цей самий період, кількість співробітників у компаніях німецької автомобільної промисловості, зросла на 13 %», – пояснив Патрік Шварцкопф.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments