В Росії прийняли закон «Про податок на Google»

16 Червня 2016
Аа Аа

Держдума Росії ухвалила в третьому читанні законопроект № 962487-6 «Про внесення змін до частини першої і другої Податкового кодексу Російської Федерації (В частині оподаткування окремих операцій, що здійснюються через мережу «Інтернет)», який в народі отримав назву «Про податок на Google», повідомляє Обозреватель.

Документом передбачено зобов'язати іноземні компанії сплачувати ПДВ у розмірі 18 % за продаж електронних послуг, вставати на облік в податкові інспекції Росії шляхом створення особистого кабінету платника податків і подавати відомості про продажі програмного забезпечення та контенту.

ПДВ будуть обкладатися послуги:

  • надання через інтернет прав на використання програм для комп'ютерів, (у т. ч. комп'ютерних ігор і баз даних);
  • надання рекламних послуг в Інтернеті;
  • надання послуг з розміщення пропозицій про придбання товарів і послуг, за підтримки електронних ресурсів;
  • надання доменних імен і послуг хостингу;
  • надання прав на використання електронних книг, музичних творів, графічних зображень і відео.

Ймовірно, що Закон набере чинності 1 січня наступного року, після чого іноземні IT-компанії повинні будуть протягом 30 календарних днів подати заяву до російських податкових служб і встати на облік.

Нагадаємо, що автори законопроекту Андрій Луговий, Володимир Парахін і Роберт Шлегелем наголошували на тому, що російському споживачеві вигідніше купувати контент у зарубіжних компаній, так як його вартість не включає в себе ПДВ, що давало іноземним IT-компаніям перевагу над російськими.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments