В ПК хочуть внести зміни щодо оподаткування колодязів та огорож

Аа Аа

Податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пропонують не оподатковувати господарські (присадибні) будівлі, що знаходяться у власності фізичних осіб і які на сьогоднішній день являються об’єктом оподаткування.

Також пропонується внести зміни до п.14.1.129-1 ПК та визначити господарські споруди (колодязі, вигрібні ями, огорожі, ворота тощо) як об'єкти нежитлової нерухомості. Проте все одно звільнити від оподаткування ті з них, що знаходяться на праві власності у фізичних осіб.

Відповідний законопроект 2513 сьогодні було підтримано комітетом ВР з питань податкової та митної політики. Законопроект пропонується прийняти за основу.

Ці зміни викликали дискусії серед депутатів. Справа в тому, що такі споруди і так не об'єктом оподаткування. Внісши відповідні зміни до Кодексу - визначивши спочатку господарські споруди як об'єкти нерухомості, а потім звільнивши їх від оподаткування - "ми повернемося до існуючого стану речей", говорять окремі депутати. Про це говорить також і Головне науково-експертне управління ВР.

Прихильники проекту натомість відзначають, що самі депутати висловили кілька точок зору з цього питання, а на рівні інспекторів податкової ситуація не краща - багато зловживань, на які скаржаться громадяни.

Зауваження до проекту висловлювали і представники ДФС, які хотіли внести правку, відповідно до якої звільнення від оподаткування не поширюється на ті споруди, що використовуються фізособою у підприємницькій діяльності. Втім, депутати прийшли до висновку, що така норма залишить можливості для зловживань, а тому пропозицію фіскалів не підтримали.

Скоріш за все проект буде доопрацьовано в процесі підготовки його до другого читання, однак на даному етапі він був схвалений членами податкового комітету.

Також слід зазначити, що проект погодили з умовою, що його норми застосовуватимуть з 1 січня 2018 року, а не з дня, наступного за днем опублікування документу, як це передбачено зараз.

Попередня стаття Наступна стаття