В Південній Кореї осіб, що ухиляються від оподаткування, піддають публічному осуду

18 Грудня 2017 (0)
Аа Аа

Відповідно до списку осіб, які ухилилися від оподаткування, цього року більше 6 000 компаній та 15 000 осіб з Південної Кореї не сплатили податку на суму 10,4 млрд. доларів.

Цей список випускається щорічно, і цього року до нього війшли імена всіх осіб, сума податкового боргу яких перевищує 180 000 доларів. До цього числа входить декілька місцевих знаменитостей та колишній голова групи Daewoo. У минулому році список включав навіть колишнього президента Південної Кореї.

Податкова служба вперше опублікувала список у 2006 році - це гарантоване право служби відповідно до національного податкового законодавства країни. На думку експертів список насправді працює і змушує людей платити податки.

«Розголошення осіб, що уникають оподаткування та їх публічний осуд стає все більш популярним способом покарання злочину в Південній Кореї», - заявив Роулд Малінгкай, директор Інституту Кореї в Австралійському національному університеті.

Схоже, що мотивація сплачувати податки провокується за допомоги "культуру сорому", що є глибоко вкоріненим елементом у ряді азіатських країн, включаючи Південну Корею. У цих культурах надзвичайно важливо врятувати "обличчя", яке схоже на повагу і честь, але глибоко вкорінене як в особистість людини.

«Конфуційська культура була домінуючою ідеологією в Кореї і все ще є в корейському суспільстві. У цій культурі панівний клас (старші, еліти та лідери) повинен мати міцну мораль для підтримання своєї влади», - зазначає Сонг -Го Квон, директор Корейського науково-дослідного інституту в університеті Нового Південного Уельсу.

Він продовжував: «Сьогодні гроші стають ще одним джерелом соціальної влади ... іншого типу правлячого класу. Тому багатії, вчиняючи злочини в сфері оподаткування, втрачають своє обличчя (так, соціальну владу) в суспільстві, оскільки вони порушують етичні протоколи, необхідні суспільству в культурному плані».

У Південній Кореї, де колишнього президента звинувачували в корупції, значне від оподаткування у значних розмірах розглядається як корупційна та злочинна поведінка.

Отже, коли справа доходить до оприлюднення інформації про податкових шахраїв, питання конфіденційності у публічних фінансах відходить на другий план порівняно з прагненням до прозорості.

"Багато людей в Кореї приймають розголошення корейським урядом цього списку як втілення соціальної справедливості", - сказав Квон. "Я впевнений, що це частина перехідного процесу Кореї назустріч до прозорого суспільства".

За матеріалами Business Insider

Попередня стаття Наступна стаття

Останні новини:

ЄСВ на суму зарплати осіб з інвалідністю нараховується ФОП – роботодавцем на загальних підставах, - ДФС

19 Червня 2018

Змінили основне місце обліку - отримайте нові посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП

19 Червня 2018

Верховний Суд щодо принципу співмірності при відшкодуванні працівникові середнього заробітку

19 Червня 2018

"Єдинник" використовує землю малолітніх дітей: чи сплачувати земельний податок?

19 Червня 2018

Вплив переоцінки незавершеного будівництва на об'єкт оподаткування податком на прибуток, - ДФС інформує

19 Червня 2018

У яких випадках видається довідка про підтвердження статусу податкового резидента України?

19 Червня 2018

Платіжні доручення при погашенні податкового боргу: заповнюємо правильно

19 Червня 2018

Чи необхідно дитячим таборам, в яких діти відпочивають за путівками, утримувати туристичний збір?

19 Червня 2018