В якому випадку постачальники послуг з водопостачання та водовідведення можуть застосовувати касовий метод?

11 Серпня 2016 #ПДВ #Роз'яснення ДФС
Аа Аа

ДФС України у листі від 20.07.2016 року № 15703/6/99-99-15-03-02-15 надала роз’яснення щодо застосування касового методу при визначенні податкових зобов’язань з ПДВ та формуванні податкового кредиту.

Так, на підставі пункту 187.10 статті 187 ПК України, фіскальна служба зробила висновок, що платники ПДВ при постачанні послуг із водопостачання та водовідведення застосовують касовий метод в тому випадку, якщо вищезазначені послуги надаються:

- фізичним особам;

- бюджетним установам, які є платниками ПДВ;

- іншим особам, визначеним пунктом 187.10 статті 187 ПК України (далі – «інші особи»). До таких інших осіб відносяться, зокрема, ЖЕКи.

Крім того, на думку фіскальної служби, для застосування вищезазначеного положення у постачальника та отримувача послуг з водовідведення та водопостачання повинна бути наявна інформація стосовно:

  1. обсягів поставлених послуг  фізичним особам, бюджетним установам і житлово-експлуатаційним конторам, іншим особам;
  2. суми коштів, сплачені вищезазначеними споживачами.
Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments