В Індії більшість непрямих податків замінять на один

18 Листопада 2016 (0) #Податкова реформа #Індія
Аа Аа

З 1 квітня 2017 року в Індії збираються запровадити непрямий податок на товари і послуги (Goods and Services Tax – GST). Водночас місцевий податок на ввезення і споживання товарів буде скасований.

Як повідомляє Taxtoday, GST визначається як будь-який податок на поставку товарів і надання послуг, крім податку на алкоголь.

Передбачається, що GST замінить більшість непрямих податків, що діють в Індії в даний час. Це стосується наступних податків:

  • федеральні податки: акцизний податок, податок на послуги, додаткове/додаткове спеціальне мито, податок з продажів, збори на поставку товарів і послуг;

  • встановлені штатами податки: ПДВ, місцевий податок на ввезення і споживання товарів, податок на покупки, податок на розкіш, податки на проведення лотерей, тоталізаторів і азартних ігор, місцеві збори, податок на розваги, податок з продажів.

Зауважимо, GST в Індії буде дотримуватися принципу країни призначення: імпорт товарів оподатковуватиметься GST, в той час як для експорту передбачається нульова ставка. У разі проведення торгових операцій між штатами Індії поставка товарів обкладатиметься непрямим податком в штаті покупця, але не в штаті продавця.

Ставки майбутнього податку викликали чимало суперечок у федеральному уряді та урядах штатів, але два тижні тому було досягнуто консенсусу і узгоджено чотири ставки податку:

- за ставками 12 % та 18 % буде оподатковуватись реалізація більшості товарів і послуг;

- ставку 5 % застосовуватимуть до реалізації товарів масового споживання, які не належать до товарів першої необхідності;

- ставка 28 % буде застосовуватись до реалізації предметів розкоші і тютюнової продукції;

- нульова ставка передбачається для товарів першої необхідності.

Ймовірно, через деякий час після запуску реформи ставки GST будуть скориговані.

Очікується, що введення GST посприяє гармонізації адміністрування податків, що в свою чергу знизить витрати і спростить дотримання податкового законодавства.

Попередня стаття Наступна стаття