Урядовий комітет підтримав ідею податку на виведений капітал

Сьогодні на своїй офіційній сторінці у Facebook народний депутат України Андрій Журжій оприлюднив інформацію, яка стосується запровадження податку на виведений капітал. Зокрема він зазначив, що «урядовий комітет одноголосно підтримав законопроект про запровадження податку на виведений капітал».  

Такою ж інформацією поділилася і народний депутат України Тетяна Острікова. Вона зазначаила, що «урядовий комітет одноголосно вирішив ПнВК винести на засідання Уряду з подальшим схваленням Нацрадою реформ. Експерти дали нам аргументи для спростування доводів урядовців щодо можливих втрат бюджету та відповідності цього праву ЄС! Дякую всім економістам та експертам!».

Також слід зазначити, що у проекті бюджету на 2018 рік  не передбачалося вводити новий податок.

На початку вересня міністр фінансів Олександр Данилюк прокоментував можливість запровадження податку на виведений капітал, і наголосив, що для його запровадження необхідно знайти  компенсатори втрат бюджету, які, за попередніми розрахунками, на перших етапах можуть складати близько 35-40 млрд грн щорічно.

У червні цього року Мінфін  підготував законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, який буде застосовуватися до нерозподілених дивідендів та прирівняних до них платежів. Документом запроваджується скасування податку на репатріацію дивідендів. Для дивідендів ставка податку на виведений капітал становитиме 15%, для прирівняних до дивідендних платежів - 20%. Сума дивідендів, отриманих у 2013-2017 роках, за яку вже було сплачено податок на прибуток, не буде підлягати оподаткуванню.

І що пропонується у перспективі:

Попередня стаття Наступна стаття