Уряд запланував всеукраїнську нормативну грошову оцінку земель с/г призначення

 Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (далі – проект Закону) містить важливі положення, що стосуються нормативної грошової оцінки земель (далі – НГО). Так, пунктом 7 Прикінцевих положень проекту Закону передбачено проведення в наступному бюджетному році загальнонаціональної (всеукраїнської) НГО земель сільськогосподарського призначення – оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка проводитиметься одночасно на всій території країни.

Рішення про проведення всеукраїнської НГО земель сільськогосподарського призначення за законопроектом прийматиметься Кабінетом Міністрів України, а проводитиметься вона за планом у спеціально прийнятому Урядом порядку.

Таким чином, змін може зазнати і Закон України «Про оцінку земель», який визначає правові засади проведення оцінки земель в Україні.

Повноваженнями із затвердження технічної документації із загальноукраїнської НГО пропонується наділити Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.

На місцевому рівні технічна документація з НГО земельних ділянок, бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель розглядатиметься відповідною місцевою радою.

При цьому у проекті Закону закріплено принцип мовчазної згоди, відповідно до якого технічна документація вважається затвердженою, якщо уповноважений орган протягом встановленого строку не прийняв рішення про відмову в її затвердженні.

Запропоновані зміни за обґрунтуванням Кабінету Міністрів України дозволять:

  • оцінити земельний фонд земель сільськогосподарського призначення;

  • забезпечити додаткові надходження до місцевих бюджетів від продажу прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності;

  • збільшити надходження дохідної частини місцевих бюджетів від орендної плати за земельні ділянки, що надані в оренду.

Також варто вказати, що у випадку прийняття проекту Закону відбудеться і коригування розміру податкових зобов’язань з плати за землю, адже НГО виступає базою оподаткування вказаним місцевим податком.

Все вищевказане свідчить про те, що в наступному році Уряд планує активізувати ринок сільськогосподарських земель в Україні, а пропоновані нововведення можуть стати першим етапом до запровадження довгоочікуваної земельної реформи.  

Попередня стаття Наступна стаття