Уряд Великобританії анонсував введення «податку на цукор»

23 Серпня 2016
Аа Аа

Велика Британія зайнялась проблемним питанням дитячої надлишкової ваги, запропонувавши ввести податок на солодку безалкогольну воду, повідомляє УНІАН з посиланням на REUTERS.

Згідно з інформацією з департаменту охорони здоров'я такі напої як кока-кола для дітей є шкідливими, адже мають великий вміст цукру, зокрема, в банці кока-коли значно перевищена добова норма цукру, вміст якого в напої досягає 9 чайних ложок.

За словами заступника міністра фінансів Великобританії Джейна Еллісона, дитяча надлишкова вага є причиною багатьох хвороб, на лікування яких Національна служба охорони здоров'я витрачає мільярди британських фунтів на рік.

Стратегія Уряду Великої Британії стосовно введення податку:

  • обкласти податком напої, які містять цукор вище 5 г на 100 мл;
  • підвищувати ставку податку, якщо напій міститиме понад 8 % цукру.

Велика Британія не перша країна, що ввела аналогічний податок, зокрема, так званий «податок на цукор» функціонує багато років у Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії, Ісландії та Ґренландії, а також у Бельгії, Франції, Угорщині і Мексиці.

Уряд Британії планує перенаправляти кошти від сплаченого податку на боротьбу з дитячим ожирінням шляхом фінансування програм з охорони здоров'я дітей шкільного віку.

Проте такі плани Уряду не розділяють самі виробники солодких безалкогольних напоїв. Професор серцево-судинної медицини Грем Макгрегор спробував пояснити виробникам масштаби проблеми. На його переконання, якщо зараз не вжити заходів, то вже скоро боротьба з ожирінням буде забирати всі ресурси служби охорони здоров’я.

Нагадаємо, у березні цього року канцлер казначейства Великобританії Джордж Осборн вже пропонував введення податку на безалкогольні напої, надходження від якого б направлялися на фінансування спортивних заходів у початкових школах. За прогнозами Казначейства, від сплати цього податку до Держбюджету повинно було надійти 520 млн фунтів.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments