Уряд продовжив карантин до 24 квітня і ввів режим надзвичайної ситуації на території усієї України

У середу, 25 березня, уряд продовжив карантин до 24 квітня і ввів режим надзвичайної ситуації на території усієї України. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.

За словами чиновника, рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на Covid-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві.

"Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві", — зазначив Шмигаль.

При цьому, чиновник попросив не плутати це рішення із запровадженням надзвичайного стану:

— Прошу не плутати надзвичайну ситуацію і надзвичайний стан. Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, але ще консолідує зусилля для подолання загрози.

Окрім цього Шмигаль зазначив на тому, що українці вже з більшим розумінням ставляться до необхідності жорстких карантинних заходів.

Додатково Кабмін також постановив:

- належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

- залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;

- усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

- надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

При цьому, глава уряду уточнив, що якщо країна зможе побороти коронавірус раніше, то уряд «окремо ухвалюватиме рішення на засіданні Кабінету міністрів».


 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments