Уряд постановив скоротити штат ДФС на 30 %

23 Травня 2016
Аа Аа

Триває процес реформування Державної фіскальної служби України. Рішенням Кабміну кількість працівників фіскальної служби має скоротитися більш ніж на 17,5 тис. штатних одиниць, а саме на 30 %.

На засіданні Кабінету Міністрів у четвер Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман представив проект плану пріоритетних дій уряду. Зокрема, Володимир Гройсман повідомив про необхідність проведення скорочень в Державній фіскальній службі, не обійшовши такі важливі питання як реформування податкової системи, спрощення системи адміністрування податків і підвищення відповідальності податкових органів.

«Не повинно бути 58 тисяч осіб, які займаються, як вони кажуть, справлянням податків. Податки повинні сплачуватися, а для цього ДФС повинна бути сервісною службою. Але всі повинні розуміти, що ніяких подвійних стандартів не буде. ПДВ буде повертатися вчасно. І ніхто не буде нараховувати бездумних штрафних санкцій по мільйону, по два, по три, щоб потім за хабарі їх списувати», – повідомив Прем'єр-міністр України.

Кадрові зміни у ДФС коментують по-різному. Зокрема, виконуюча обов'язки директора Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Лариса Лозова розповіла про чисельність працівників станом на 20 травня цього року.

«Наразі укомплектування нових штатних розписів ДФС становить 39 828 осіб», – зазначила Лариса Лозова.

  • 28 196 осіб призначено на посади в ГУ ДФС;
  • 9 642 осіб – митна служба ДФС;
  • 1 510 посадовців зареєстровано у центральному апараті ДФС.

«У старих штатних розписах ДФС ще лишаються 3382 працівники, з яких 2852 особи  вже попереджені про наступне звільнення. Загальна чисельність працюючих в ДФС становить 43 210 осіб», – підсумувала Лариса Лозова.

Думку щодо фіскальної служби висловив і Міністр фінансів України Олександр Данилюк, зазначивши, що не потрібно сприймати як належне наявні проблеми служби, зокрема споживання значних ресурсів у зв’язку із «роздутістю» відомства, а вбачати її кінцеву модель, яка повинна бути в три рази меншою.

«Служба повинна працювати не по кожному підприємству, а використовувати ризико-орієнтовані підходи, що дозволить скоротити штат», – заявив Олександр Данилюк та додав, що робота працівників ДФС має бути більш високооплачуваною, чого можна буде досягти шляхом створення нової служби, яка буде генерувати більше доходів у бюджет.

Радить фіскальній службі почати в першу чергу з себе, а не з українського бізнесу народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Журжій та розділяє думку Міністра фінансів щодо системи ризиків.

«Можу порадити ДФС скоротити свою чисельність на 90 % і налагодити якісну систему ризиків, припинити вибивати гроші з бізнесу, бути партнером для бізнесу. Через систему ризиків відслідковувати тих зловмисників, які є, а не займатися десятьма тисячами перевірок, які є зовсім неефективними на сьогоднішній день», – зауважив Андрій Журжій.

За матеріалами ДФСУ, Уніан, 112.ua.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments