«Укрнафта» сплатить штраф за затримку у виплаті податків

27 Січня 2016
Аа Аа

«Укрнафту» оштрафують за несвоєчасну виплату податків. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Андрій Пасішник.

За його словами, 25 січня 2016 року на нараді з питань податкового боргу «Укрнафти» представник ДФС України зазначив, що, окрім самого боргу у сумі 10 млрд. грн., компанія має виплатити штраф мінімум 20 % від суми боргу.

А. Пасішник має на увазі статтю 126 Податкового кодексу України, згідно з якою у випадку несплати узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, визначених Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 «Несвоєчасна сплата податків посадовими особами «Укрнафти» за наявності отриманих від продажу на аукціонах нафти та зрідженого газу коштів, призведе до завдання збитків компанії у вигляді штрафних санкцій близько 2 мільярдів гривень, а паралельно й до збитків державному акціонеру на його частку», – обурився Андрій Пасішник.

Як зазначає Економічна правда, борги компанії стали наслідком несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, ПДВ та податку на прибуток.

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments