Україна і Кіпр підписали протокол змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування

Аа Аа

Профільні міністри України та Кіпру підписали Протокол змін до Угоди про уникнення подвійного оподаткування, який стосується оподаткування пасивних доходів.

Міністр фінансів України Наталія Яресько та Міністр енергетики, торгівлі, промисловості та туризму Кіпру Йоргос Лаккотрипіс у присутності президентів країн підписали Протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Кіпру про уникнення подвійного оподаткування, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У разі ратифікації Протоколу зміни наберуть чинності не раніше 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, що чинна угода з Кіпром була підписана в 2012 році і почала діяти з 1 січня 2014 року.

Дивіденди

За чинною редакцією Конвенції, дивіденди оподатковуються в державі джерела доходу за ставкою не більше, ніж 15%. Знижена ставка в 5% передбачена у випадку виплати дивідендів бенефіціарному власнику, який володіє більш ніж 20% корпоративних прав або інвестував у придбання корпоративних прав не менше 100 тис. євро.

Відповідно до Протоколу, знижена ставка в 5% буде застосовуватися за умови відповідності обом вказаним критеріям.

Проценти

Протокол передбачає збільшення максимальної ставки з 2% до 5% в державі резидентства боржника щодо процентів, які виплачуються бенефіціарному власнику.

Наприклад, українська компанія, виплачуючи проценти резиденту Кіпру буде утримувати 5% податку (податку на прибуток або податку на доходи фізичних осіб – залежно від статусу отримувача доходу). Нагадаємо, що для застосування цієї норми такій компанії треба мати документи, які підтверджують, що отримувач є резидентом Кіпру та визнається бенефіціарним власником доходу.

Доходи від відчуження корпоративних прав

На сьогодні спеціальних норм щодо оподаткування доходу від відчуження акцій в Угоді не передбачено. Тому такий дохід, отриманий в рамках підприємницької діяльності, оподатковується тільки в державі резидентства отримувача доходу, навіть якщо більшість активів підприємства становлять нерухоме майно.

Протокол передбачає оподаткування доходу в Україні від відчуження акцій або інших корпоративних прав резидентом Кіпру у випадку, якщо більше 50% їх вартості прямо або опосередковано пов'язане з нерухомим майном, що знаходиться на території України.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments