Українська Рада Бізнесу підготувала пропозиції щодо порядку зупинення реєстрації ПН/РК

Українська Рада Бізнесу підготувала пропозиції щодо порядку зупинення реєстрації ПН/РК. Про це повідомив Президент «ВГО АППУ» Гріголу Катамадзе під час засідання Комітету ВР з питань податкової та митної політики.

«Перша складова питання, яке ми сьогодні розглядаємо, – це проблема блокування податкових накладних, яка існує з минулого року і по сьогодні. Найважливішим у цей час є вирішення питання щодо тих накладних, які були заблоковані у період до 01.01.2018 та на цей час не розблоковані. Для цього, на нашу думку, необхідно терміново застосувати процедуру повторного розгляду документів цих компаній Комісією та у найкоротші терміни розблокувати накладні законослухняного бізнесу. Друга складова виникне в березні цього року, коли буде прийнята постанова Кабінету Міністрів України щодо нових Критеріїв оцінки ризиків», - зазначив він.

Українська Рада Бізнесу, до складу якої увійшло 63 бізнес-асоціації, підготувала звернення до Прем’єр-міністра України, Міністра фінансів України і до в. о. Голови ДФС України, у якому висловлені конкретні пропозиції щодо Порядку зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

«Ми би просили, щоб до того, як Кабмін прийме цю Постанову, зібрати ще раз представників бізнес-асоціацій для обговорення остаточного варіанту Порядку. Ми були на попередніх робочих зустрічах, але далеко не всі наші пропозиції враховані, а серед них є надзвичайно важливі, й ігнорування їх призведе надалі знову ж таки до проблем. Фахівці Асоціації вважають величезною помилкою однією з ознак на відповідність визначати тільки великих платників податків. На наше глибоке переконання, це створює преференції для великих платників податків. Якщо це велике підприємство, яке платить чималі податки, то воно має право здійснювати ризикові операції? Знову весь тягар «недосконалості Системи» впаде на малих та середніх платників. Держава нікому не повинна надавати таких переваг. Система повинна працювати однаково для всіх без винятку в рівних умовах», - відмічає експерт.

Пан Катамадзе передав пропозиції 63-х бізнес-асоціацій, які об’єдналися в Українську Раду Бізнесу, очільнику ДФС Мирославу Продану та держсекретарю Міністерства фінансів України Євгену Капінусу. «Я б дуже не хотів, щоб ми влітку знову поверталися до цього питання, обговорювали проблеми, які виникли, бо зараз щось не врахували. Треба зняти напругу у бізнес-середовищі і я маю надію, що будуть відпрацьовані якісні Критерії оцінки ризиків, що дасть можливість звести до мінімуму блокування податкових накладних реальному бізнесу. Від того, якої якості будуть Критерії оцінки ризиків, залежить повноцінне ведення господарської діяльності підприємств та їх сумлінне виконання обов’язків зі сплати податків до бюджету», - каже Катамадзе.

Разом із пропозиціями президент ВГО АППУ передав Мирославу Продану документ з переліком конкретних підприємств практично з кожної області України, які на сьогодні мають проблеми нерозблокованих та незареєстрованих податкових накладних.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments