Українцям видаватимуть електронні валютні ліцензії

Аа Аа

​З 3 липня 2017 р. українці зможуть скористатись системою видачі валютних ліцензій в електронній формі.

Така можливість передбачена постановою Правління НБУ №54 від 15 червня 2017 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України».

Як пояснили в НБУ, фізичні особи (крім підприємців) зможуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензіі) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій через уповноважені банки. На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом одного календарного року перерахувати іноземну валюту за кордон на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті).

Скористатися е-ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи зможуть для здійснення трьох видів валютних операцій:

- для інвестицій за кордон;

- з розміщення коштів на власних рахунках за межами України,

- з метою виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Для надання е-ліцензій та збору інформації про використання встановленого ліміту Національний банк запроваджує автоматизовану інформаційну системи "Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій" (АІС).

Щоб отримати е-ліцензію фізична особа має звернутися до будь-якого уповноваженого банку, в якому вона має відкритий власний рахунок, та подати такі документи (у паперовій або електронній формі):

- заяву до НБУ про видачу е-ліцензії,

- документи, що свідчать про наявність у цієї фізичної особи доходів у сумі, достатній для здійснення переказу коштів на підставі е-ліцензії,

- оригінали або копії документів, що підтверджують мету здійснення переказу з України (крім випадку переказу коштів на власний рахунок).

Уповноважений банк в свою чергу за умови відповідності поданої заявником інформації надсилає до Нацбанку запит в електронному вигляді засобами АІС для видачі цій особі е-ліцензії. На підставі такого запиту Національний банк в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом унесення облікового запису до АІС, про що банк повідомляє клієнта.

Попередня стаття Наступна стаття