Українці збільшили гривневі депозити на 19%, а банки активізували кредитування

Минулий рік відзначився поступовим зміцненням довіри до банківської системи, про що свідчить пожвавлення притоку коштів на депозити. Такі тенденції відображають попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за грудень 2017 року.

За 2017 рік загальний портфель депозитів по банківській системі України зріс на 13.0% або 102.8 млрд. грн - до 896.3 млрд. грн. Для порівняння – у 2016 році він збільшився на 10.7% або 76.7 млрд. грн.

При цьому випереджаючими темпами зростали кошти в національній валюті. Найбільш активно – гривневі депозити населення. Українці збільшили гривневі вклади в платоспроможних банках на 19.4%. У свою чергу, бізнес наростив гривневі вклади в платоспроможних банках на 11.6%. Цьому сприяло поступове покращення фінансового стану бізнесу, а також зростання номінальних доходів населення.

Вартість депозитів у 2017 році зменшилася внаслідок зниження облікової ставки Національного банку протягом першої половини року. Однак в ІV кварталі, коли Національний банк перейшов до більш жорсткої монетарної політики з огляду на посилення інфляційних ризиків, вартість депозитів, переважно короткострокових, знову зросла.

Також у 2017 році банки почали активніше кредитувати в національній валюті. За рік портфель гривневих кредитів банків збільшився на 13.1% або на 65.8 млрд. грн. до 569.4 млрд. грн.

Найбільш активно банки нарощували кредитування населення. Обсяг гривневих кредитів домогосподарств порівняно за рік зріс на 38.3%, насамперед передусім за рахунок споживчого кредитування. Збільшенню попиту на кредити з боку населення сприяло зниження їх вартості, покращення споживчих настроїв та пом’якшення стандартів кредитування.

За цей період обсяг гривневих кредитів бізнесу зріс на 8.7% під впливом поступового покращення платоспроможності позичальників.

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) продовжував скорочуватися як за рахунок домогосподарств, так і бізнесу.

Пожвавленню кредитування сприяло певне зниження вартості кредитів. На тлі здешевлення фондування за рік процентні ставки за новими кредитами у гривні знизилися для домогосподарств 30.4%, для бізнесу – до 15.8% річних.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments