Україна вдвічі піднялася у рейтингу оподаткування

21 Листопада 2017 (0) #Оподаткування #рейтинг #ЄСВ
Аа Аа

В рейтингу "Оподаткування 2018" Україна піднялася на 43 позицію зі 190 країн, порівняно з 84 місцем за результатами в рейтингу "Оподаткування 2017".

Про це повідомив партнер компанії "PwC Україна" В'ячеслав Власов під час презентації результатів рейтингу.

"Найбільший вплив на поліпшення позицій у рейтингу показало зниження єдиного соціального внеску з 2017 року. Це мало позитивний вплив на загальне податкове навантаження в Україні", - зазначив він.

З огляду на дані оприлюдненого дослідження Україна порівняно з показниками минулого року поліпшила свої позиції майже вдвічі – на 41 відсотковий пункт.

Рейтинг визначається на основі чотирьох індикаторів: загальна ставка податку, час на подання звітності та сплати податків, кількість платежів, індекс ефективності роботи податкових органів після подання звітності (індекс пост-подачі).

Згідно з оприлюдненими даними загальне податкове навантаження в Україні становить 37,8 %, в Європейському Союзі – 40,5 %, тоді як загальний світовий показник – 39,6 %. Позитивний тренд Україна показує в кількості податкових платежів на рік – їх п'ять, за середнього показника у світі – 24, в ЄС – 12.

Водночас на підготовку і подання податкової звітності в Україні в середньому потрібно 327,5 години на рік, тоді як в ЄС цей показник – 161 година, а загальний світовий – 240 годин, свідчать дані рейтингу "Оподаткування-2018".

За індексом пост-подачі український показник досяг 85,95 за загального світового в 59,51 і європейського – 81,6.

Як зазначив Власов, Україна програє іншим країнам в правилах заповнення податкової звітності.

"Це демонструє рейтинг з року в рік. Крім того, в інших країнах, розташованих вище за Україну в рейтингу, існує реальний електронний документообіг між бізнесом і фіскальними органами. Електронний кабінет функціонує не просто як поштова скринька, а документообіг, що здійснюється в електронному вигляді", - сказав він.

Дослідження "Оподаткування 2018" (Paying Taxes 2018) є однією зі складових дослідження "Ведення бізнесу 2018" (Doing Business 2018) і становить собою спільний щорічний проект Групи Світового банку та компанії PwC, у рамках якого оцінюються кількісні та якісні аспекти сплати податків в 190 країнах. 

Попередня стаття Наступна стаття