Україна та Туреччина ухвалили план розвитку двосторонніх відносин до 2020 року

Аа Аа

У понеділок, 09 жовтня, Президент України Петро Порошенко провів зустріч  з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, внаслідок чого підписано дев'ять міждержавних документів.

Про це в своєму Twitter повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.

Як зазначено на сторінці Президента України у Facebook, глави держав обговорили порушення прав людини в окупованому Криму і домовилися боротися за захист прав і свобод громадян України.

 «Разом з президентом Туреччини наголосили на неприпустимості порушень прав людини в Криму і репресивних дій окупаційної влади на півострові. Ахтем Чийгоз, Ільмі Умеров - список жертв політичних репресій весь час поповнюється. Сьогодні ми домовилися і далі боротися за захист в Криму прав і свобод громадян України в рамках всіх міжнародних механізмів, зокрема моніторингових», - зазначив Петро Порошенко.

Він додав, що спроби Росії легалізувати окупацію українських територій приречені.

«Ми були б дуже зацікавлені в збільшенні представництва Туреччини в спеціальній моніторингової місії ОБСЄ. Також найближчим часом особливу важливість матиме для нас підтримка нашими партнерами, зокрема, Туреччиною розгортання миротворчої місії ООН на території окремих районів Донецької та Луганської областей», - підкреслив Порошенко, додавши, що це також було темою переговорів.

Президент України також зазначив, що контакти між Україною і Туреччиною стали більш результативними, в тому числі і в таких стратегічних питаннях, як оборона, національна безпека і правоохоронна діяльність: «Ми задоволені співпрацею в оборонній промисловості, авіабудуванні, космосі».

Також, заступник міністра фінансів України Сергій Марченко і міністр економіки Турецької Республіки Ніхат Зейбекчі підписали протокол про внесення змін в угоду про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Туреччиною. 

Коротко про головне:

Угода доповнюється новою статтею, згідно з якою сторони надаватимуть одна одній допомогу у стягненні податкової заборгованості;

в новій, розширеній редакції викладається стаття про обмін податковою інформацією;

визначення резидента приводиться у відповідність до модельної Конвенції ОЕСР.

ставки оподаткування пасивних доходів, передбачені чинною Угодою, не змінюються.

Україна та Туреччина мають провести внутрішні державні процедури для ратифікації протоколу:

  • запобігати ухиленням від сплати податків боротьби, з одночасним зменшенням тиску на законослухняних платників податків;
  • усунути податкову дискримінацію;
  • створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Туреччини шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;

забезпечити обмін податковою інформацією

Попередня стаття Наступна стаття