Україна не включала Естонію у список офшорів, - О. Данилюк

Окрім участі у зустрічах української делегації на чолі з Президентом Петром Порошенко в Давосі, Міністр фінансів Олександр Данилюк також зустрівся з Прем’єр міністром Естонії Юрі Ратасом.

Обговорили прогрес економічних реформ в Україні та питання співробітництва між двома країнами. Також підняли питання внесення Естонії, разом з рядом інших країн, де податок на прибуток є нижчим ніж в Україні або де запроваджений податок на виведений капітал, в перелік держав (територій), господарські операції з резидентами яких визнаються Україною контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення.

“Мова не йде про “список офшорів”. Це перелік держав, операції з резидентами яких ми визнаємо контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення. Прирівнювання цих двох списків один до одного є помилковим,” зазначив Олександр Данилюк в ході зустрічі.

“Є різниця в податкових ставках і для того, щоб не допустити зловживань та ухилення від оподаткування, ми контролюємо операції резидентів України з іншими країнами, де ці ставки нижче. Потрібно, щоб податки сплачувалися в країні, де вони формуються, тому необхідні додаткові механізми контролю. Це те, до чого ми прагнемо в рамках плану дій BEPS (Base erosion and Profit Shifting). Це також важливо для наповнення державного бюджету,” - додав Олександр Данилюк.

Олександр Данилюк та Юрі Ратас домовилися, що країни продовжать переговори для конструктивного вирішення цього питання. Для України важливим є і виконання зобов’язань в рамках BEPS, в тому числі, протидія зловживанням та ухиленню від сплати податків, і продуктивна економічне співробітництво з нашими традиційними партнерами.

Олександр Данилюк додав, що переговори ведуться і з Латвією, де також був впроваджений податок на виведений капітал.

Україна також планує запровадити податок на виведений капітал замість податку на прибуток. Уряд вже підтримав відповідний законопроект Мінфіну та направив його на розгляд Національної ради реформ. Тому на зустрічі сторони також обговорили особливості цього податку, його вплив на розвиток економіки та співпрацю з країнами в рамках БЕПС, де податок на прибуток не збираються замінювати податком на виведений капітал.

Як повідомляв TaxLink, Глава МЗС Естонії Свен Міксер заявив, що Україна помилково внесла Естонію у список офшорних зон.

Місяць тому Естонія, яка запровадила податок на виведений капітал, увійшла до нового вітчизняного списку низькоподаткових юрисдикцій. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 р. № 977» від 27.12.2017 р. № 1045, яка набрала чинності 01.01.2018, до українського чорного списку юрисдикцій увійшли Естонія, Грузія, Латвія.

 

 

Попередня стаття Наступна стаття