У ВР розглянуть проекти щодо уповноважених економічних операторів

21 червня 2017 р. у Києві відбудеться засідання Комітету ВР з питань податкової та митної політики, на якому, зокрема, розглядатимуть законопроекти стосовно статусу уповноважених економічних операторів.

Як повідомляють у Комітеті, на порядку денному три законопроекти, підготовлені до першого читання:

- законопроект № 6233 «Про внесення зміни до статті 540 Митного кодексу України щодо примусового виконання постанови органу доходів і зборів або суду про накладення штрафу».

Проектом запроваджується нова процедура стягнення штрафів за порушення митних правил, про що докладніше читайте за посиланням;

- законопроект № 4777 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних формальностей»;

- законопроект № 4776 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій із ввезення на митну територію України товарів уповноваженими економічними операторами».

Також у разі включення до порядку денного сесії планується розглянути законопроект № 6538 «Про внесення зміни до розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України та Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" щодо підтримки літакобудівної галузі». У проекті йдеться про те, щоб відстрочити окремі зміни до МК України з метою уникнення підвищення цін на авіаквитки (докладніше про це читайте тут).

Нагадуємо, під час обговорення у Мінфіні проекту реформування митниці питання статусу та прав уповноважених економічних операторів викликало низку дискусій, зокрема, відзначалось, що проекти про УЕО потребують доопрацювання.

Передбачені законопроектами №№ 4776, 4777 зміни щодо УЕО проаналізовані у матеріалі TaxLink.

Попередня стаття Наступна стаття