У Великобританії планують ввести новий податок на цукор

17 Березня 2016
Аа Аа

Великобританія стане першою країною, в якій буде введено податок на цукор, який використовується у газованих напоях, якщо в парламенті проголосують за відповідний законопроект канцлера казначейства Джорджа Осборна.

Про це канцлер казначейства Великобританії заявив під час виступу, де він презентував введення широкого спектру нових податків для великого бізнесу, щоб покрити зниження надходжень від скорочення податків для середнього класу і малого бізнесу.

Канцлер сказав, що він не може стояти осторонь, коли діти страждають від ожиріння, і тому необхідно ввести новий податок на безалкогольні напої, надходження від якого буде використовуватися для фінансування спортивних заходів у початкових школах.

Особливо актуальним цей крок уряду консерваторів став у зв’язку з наближенням референдуму щодо членства у ЄС, який буде проведено в червні, з метою послаблення позицій лейбористів, які останнім часом дуже посилилися у парламенті Великобританії.

Виступаючи в палаті громад, містер Осборн описав свою пропозицію як таку, «що дозволить нашим дітям зростати здоровими».

Канцлер анонсував різке збільшення ставки корпоративного податку, подальше скорочення державних витрат, проте експерти зазначають, що задля запобігання дефіциту бюджету необхідно буде вдатися до подальших радикальних дій.

Податок на цукор був великою несподіванкою для британського суспільства. Прогнозується, що цей податок надасть додатково 520 мільйонів фунтів надходжень до бюджету Великобританії. З іншого боку, ціна звичайної банки коли зросте на 8 фунтів.

Казначейство вважає, що компанії почнуть знижувати кількість продажів газованих напоїв, щоб уникнути податків.

Цей крок уряду Великобританії одразу зустрів супротив виробників газованих напоїв, представники яких виразили обурення з приводу введення нового податку.

Попередня стаття Наступна стаття
comments powered by HyperComments